آموزش آلمانی

آموزش زبان آلمانی

بدون ديدگاه

آموزش زبان آلمانی امروزه از محبوبیت بیشتری میان زبان آموزان و دانشجویان و فارغ التحصیلان برخوردار شده است. هر روز که می‌گذرد، عده بیشتری نسبت به کشور آلمان و یادگیری زبان آلمانی ابراز علاقه می‌کنند. افرادی که البته در پس این علاقه‌ مشترک، انگیزه‌های متفاوتی دارند و هر یک متناسب با اهدافشان، در جستجوی بهترین منابع آموزش زبان آلمانی هستند.

آموزش آلمانی

قبل از آنکه بخواهیم بیشتر به موضوعاتی مثل دلایل و ضرورت یادگیری یا آموزش زبان آلمانی بپردازیم، بد نیست قدری هم با خود زبان آلمانی و ویژگی‌هایش آشنا شویم.

ویژگی‌های اصلی زبان آلمانی

خیلی‌ها یادگیری زبان آلمانی را کار سختی می‌دانند! اما باید بگوییم زبان آلمانی بیش از آنکه یک زبان سخت باشد، یک زبان قاعده‌مند و منظم است که اتفاقاً این ویژگی می‌تواند یادگیری آن را بسیار آسان‌ کند. برای اینکه درک بهتری از زبان آلمانی داشته باشید، بد نیست از زبان انگلیسی به‌عنوان مبنایی برای مقایسه استفاده کنیم.

زبان آلمانی در عین شباهت با زبان انگلیسی، تفاوت‌های زیادی با آن دارد. شباهت واژه‌ها و مخصوصاٌ افعال آلمانی با زبان انگلیسی، احتمالاً اولین نکته‌ای خواهد بود که حین آموزش آلمانی توجه شما را به خود جلب می‌کند.

مثلاً فعل Learning (یاد گرفتن) در انگلیسی، معادل با Lernen در زبان آلمانی است. یا واژه Help (کمک) که در آلمانی با واژه Hilfe معادل می‌شود، مثال دیگری از این شباهت است. حین یادگیری زبان آلمانی تا دلتان بخواهد با چنین شباهت‌هایی روبرو خواهید شد.

آموزش زبان آلمانی

قاعده‌مندی زبان آلمانی :

قاعده‌مندی زبان آلمانی وجه تمایز اصلی آن با زبان انگلیسی است. دستور زبان آلمانی بسیار گسترده و کامل است به‌طوری‌که حتی شکل افعال با توجه به جنسیت و تعداد ضمایر آن‌ها تغییر می‌کند.

این ویژگی شاید در ابتدای راه قدری برایتان عجیب و ناخوشایند باشد، اما یقیناً خیلی زود به آن عادت می‌کنید. البته در ساختار منظم قواعد زبان آلمانی استثنائاتی مثل افعال بی‌قاعده هم وجود دارد اما تعداد آن‌ها در مقایسه با زبان انگلیسی، بسیار کمتر است. درواقع بزرگ‌ترین چالش آموزش زبان آلمانی برای مدرّسان، تعلیم مفاهیم دستوری این زبان به زبان‌آموزان است.

واژگان تفاوت آن با زبان انگلیسی:

قاعده‌مندی زبان آلمانی در بحث واژگان هم آن را متفاوت از زبان انگلیسی می‌کند. در زبان آلمانی از واژه‌هایی که بعضاً ده‌ها معنی مربوط و نامربوط دیگر دارند، خبری نیست و هر واژه یا فعل، معانی محدود و اغلب مرتبطی دارد و این قطعاً خبری خوب است. چون می‌توانید دایره لغات خود را سریع‌تر افزایش داده و در ترجمه جملات آلمانی به فارسی خیلی زود پیشرفت کنید.

مزیت دیگری که می‌تواند یادگیری زبان آلمانی را ساده‌تر کند، قواعد کاملاً یکدست آن در خواندن و نوشتن است. در فرایند آموزش زبان آلمانی شاید در بیش از 90% مواقع، شما کلمات را دقیقاً به همان شکلی که می‌بینید و کاملا مطابق با الفبای آلمانی، می‌خوانید. درحالی‌که بحث تلفظ در زبان انگلیسی، به‌هیچ‌وجه اصول ثابت و مشخصی ندارد.

چرا یادگیری زبان آلمانی مهم است؟

از بین عوامل مختلفی که می‌توانند انگیزه‌ یادگیری زبان آلمانی را در شما ایجاد یا تقویت کند، مهاجرت بی‌تردید مهم‌ترین عامل است. رشد چشمگیر منحنی مهاجرت در سال‌های اخیر اعم از مهاجرت کاری یا تحصیلی به کشورهای آلمانی‌زبان، فرایند ورود به این کشورها را در مقایسه با قبل قدری دشوارتر کرده است.

به‌هرحال کشورهایی مثل آلمان و اتریش، بنا به دلایلی مثل امنیت، ثبات اقتصادی، کیفیت زندگی و نظم مثال‌زدنی، همواره مقاصد جذابی برای کار، تحصیل و اقامت به شمار می‌روند. دانشگاه‌های آلمانی در رشته‌های فنی و مهندسی سرآمد هستند و آلمان یکی از قطب‌های علوم مهندسی در جهان محسوب می‌شود.

دیگر کشور آلمانی‌زبان، یعنی اتریش، مقصدی عالی برای دانشجویان رشته‌های هنری بوده و وین، پایتخت آن به معنای حقیقی کلمه، آرمان‌شهر شیفتگان هنر و موسیقی در سراسر جهان است.

رایگان بودن تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌های آلمانی‌زبان، جذابیت آن‌ها را به‌عنوان یک مقصد تحصیلی ایده‌آل دوچندان می‌کند. در شرایط فعلی که معیارهای سخت‌گیرانه‌تری برای پذیرش مهاجران لحاظ می‌شوند، تسلط مناسب به زبان آلمانی می‌تواند مسیر ورود به کشور‌های آلمانی‌زبان را تا حد زیادی برایتان هموار کند.

اما دلایل دیگری غیر از مهاجرت به کشورهای آلمانی‌زبان هم هستند که می‌توانند یادگیری و آموزش زبان آلمانی را جذاب‌تر کنند. بد نیست بدانید که:

  • جمعیتی معادل 100 میلیون نفر در اروپا (14% از کل جمعیت اروپا) به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. در حالی که زبان فرانسوی و انگلیسی در جایگاه‌های بعدی از نظر گستردگی زبانی قرار دارند. بنابراین اگر قصد مهاجرت یا سفر به هر یک از کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا مثل بلژیک را هم داشته باشید، یادگیری زبان آلمانی به شما کمک می‌کند که بتوانید به‌آسانی با اطرافیانتان ارتباط برقرار کنید.
  • زبان آلمانی دومین زبان علمی دانشگاهی و یکی از ده زبان رایج دنیاست. به همین علت آموزش آلمانی از اهمیتی آکادمیک برخوردار است.
  • بسیاری از مهم‌ترین آثار و کتاب‌های علمی در رشته‌هایی مثل فلسفه، ادبیات، موسیقی، تاریخ، هنر، الهیات، روانشناسی، شیمی، فیزیک، مهندسی و پزشکی به زبان آلمانی نوشته شده‌اند و کماکان به زبان آلمانی منتشر می‌شوند.

آموزش زبان آلمانی

  • بخش زیادی از محتوای علمی موجود در وب‌سایت‌های خارجی، به زبان آلمانی هستند و یادگیری زبان آلمانی امکان دسترسی به منابع گسترده و بکر علمی را برایتان مقدور می‌سازد.
  • با توجه به افزایش ناگهانی سطح تقاضا برای یادگیری این زبان در سال‌های اخیر، حالا آموزش زبان آلمانی به فعالیتی پرسود تبدیل شده که اگر بتوانید به‌خوبی از عهده‌اش برآیید و سبک آموزشی مؤثری داشته باشید، قطعاً روزهای روشنی در انتظار جیبتان خواهد بود!

آلمانی کورس و آموزش زبان آلمانی

گروه آلمانی کورس با تکیه بر توانمندی و تخصص اعضایش تلاش می‌کند تا در زمینه آموزش زبان آلمانی از سطوح مبتدی تا پیشرفته، بهترین‌ها را در اختیار زبان‌آموزان گرامی قرار دهد. هدف ما در گروه آموزشی-رسانه‌ایِ آلمانی کورس این است تا ضمن ارتقای سطح یادگیری زبان آلمانی شما همراهان دوست‌داشتنی، اطلاعاتی کاربردی و ارزشمند را درباره اموری مثل مهاجرت شغلی و تحصیلی به آلمان خدمتتان ارائه کنیم.

فرق چندانی نمی‌کند که چرا می‌خواهید زبان آلمانی را یاد بگیرید. دلیل شما هر چه باشد، آلمانی کورس با رقم زدن فصلی جدید در زمینه آموزش زبان آلمانی در رسیدن به اهدافی که دارید، یاری و همراهی‌تان می‌کند. در هر نقطه‌ای از مسیر، می‌توانید روی ما حساب کنید!

5
Admin bar avatar

امیرمنصور

من امیرمنصور هستم و به مدت یک ساله که در آلمان زندگی میکنم، کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و رباتیک دارم و در حال حاضر اینجا(آلمان) دانشجو هستم. علاقه من به آموختن بیشتر زبان آلمانی ، طراحی و برنامه نویسی وب و اپلیکیشن هست و عکاسی هم جزء زمینه های سرگرمیم محسوب میکنم 😉 خیلی خوشحالم که این فرصت رو دارم تا در جمع گروه خوش ذوق آلمانی کورس شما عزیزان رو به اهداف زیباتون برسونم

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم ورود به پنل کاربری

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در آلمانی کورس