منابع آزمون گوته

منابع آزمون گوته سال 2023 + نمونه سوالات آزمون گوته

7 ديدگاه
4.8
(12)

منابع آزمون گوته در سال 2023 را در این مقاله از آلمانی کورس می خواهیم بررسی کنیم. گوته یک آزمون برگزار شده به زبان آلمانی است که شرکت در آن برای افرادی که قصد ادامه تحصیل و زندگی در کشور آلمان دارند، ضروری است. زبان آلمانی به عنوان یکی از زبان های رایج در چندین کشور اروپایی است که فراگیری آن باعث می شود تا راه را برای پذیرش در دانشگاه های معتبر اروپایی تسهیل کند. همچنین با فراگیری زبان آلمانی میتوانید شانس خود را برای موقعیت های شغلی موجود در این کشورها امتحان نمایید. با ما همراه باشید تا با آخرین منابع آمادگی آزمون گوته برای امتحان سال جاری آشنا شوید. همچنین برای دانلود نمونه سوالات آزمون آلمانی گوته به انتهای مطلب مراجعه کنید.

منابع آزمون گوته

منابع آزمون گوته برای سال 2023

همانطور که میدانید آزمون گوته در سطوح مختلفی برای زبان آموزان آلمانی برگزار می شود. این دسته بندی ها ریشه در میزان تسلط افراد به زبان آلمانی دارد. اسامی این سطوح بدین صورت است. A1, A2, B1, B2, C1, C2 هر کدام از این سطوح دارای آزمون مختص به خود می‌باشد که به همین منوال آزمونی هم که برگزار می شود، تفاوت خواهد داشت. در ادامه با منابع هر یک از این آزمون ها به طور جداگانه آشنا خواهیم شد.

منابع آزمون گوته در سطح A1

سطح A1 ابتدایی‌ترین سطح ارزشیابی در آزمون گوته می باشد. در این سطح، زبان آموز زبان آلمانی در مهارت های پایه این زبان مورد ارزیابی قرار می گیرد. منابعی هم که برای این سطح معرفی می شوند، کتاب هایی هستند که موارد پایه ای زبان آلمانی را به زبان آموز می آموزند. از جمله این منابع می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

آموزش های رایگان آلمانی وبسایت آلمانی کورس

در صورتی که سطح آشنایی شما برای فراگیری زبان آلمانی اندک است، می‌توانید از آموزش‌های سایت آلمانی کورس و نمونه سوالات آزمون گوته موجود در سایت استفاده نمایید. ما بصورت کاملا رایگان آزمون های تعیین سطح، آموزش های گرامری و هر آنچه که برای قبولی در این امتحان نیاز دارید را فراهم کرده ایم.

کتاب Learn German the Fast and Fun Way از منابع آزمون گوته

کتاب Learn German the Fast and Fun Way از منابع آزمون گوته

کتاب فوق عنوان یکی از بهترین منابع برای آموزش سطوح مبتدی زبان آلمانی شناخته می شود. در این کتاب تمامی مهارت های چهارگانه زبان آلمانی از جمله ریدینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و لیسنینگ پرداخت شده اند.

کتاب Starten Wir A1

کتاب Starten wir A1 یکی از منابع آموزش زبان آلمانی برای سطح مبتدی است. این کتاب به عنوان یکی از منابع معتبر برای آمادگی آزمون زبان آلمانی گوته شناخته می‌شود. این کتاب شامل مباحث اساسی زبان آلمانی مانند معرفی خود، خانواده، شغل، خرید و غیره می‌باشد و با استفاده از آن، دانشجویان قادر خواهند بود تا مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن خود را در زبان آلمانی تقویت کنند.

کتاب Starten wir A1

کتاب MENSCHEN A1

کتاب منشن A1.1 آلمانی

مجموعه کتاب های منشن یکی از بهترین منابع برای آموزش زبان آلمانی به شمار می روند. این کتاب‌ها برای اکثر سطوح آزمون گوته وجود دارند.

کتاب Tangram 1

کتاب Tangram 1 برای امتحان گوته

این کتاب برای فراگیری تلفظ آلمانی و ریتم و لحن کلمات در مکالمات روزمره گزینه ای ایده آل است. در این کتاب تمارین کاربردی برای اسپیکینگ و لیسنینگ آلمانی قرار داده شده اند.

کتاب BBC Talk German 1

کتاب آلمانی BBC Talk German 1

این کتاب کاربردی می تواند شما را در مسیر فراگیری موارد مقدماتی زبان آلمانی یاری نماید. البته برای استفاده از این کتاب باید آشنای مناسبی با زبان انگلیسی داشته باشید.

کتاب های Studio D A1

کتاب آمادگی آزمون گوته a1

کتاب های Studio D A1 به عنوان یکی از بهترین منابع آزمون گوته شناخته می شوند. این کتاب دارای تمارین کاربردی در مهارت های مختلف است که به پیشرفت مهارت های شما کمک فراوانی خواهد کرد.

 

مطلب مفید  جهانی شناور: سفر به جاهای دیدنی آلمان در 2023

منابع آزمون آلمانی گوته در سطح A2

منابع آزمون گوته که برای آزمون سطح A2 زبان آلمانی معرفی شده اند، شامل موارد زیر هستند.

کتاب Arena A2: Training zur Prüfung Goethe-Zertifikat A2

کتاب آمادگی آزمون گوته a2

یکی از منابع آزمون گوته که برای سطح A2 معرفی شده، کتاب Arena A2 است. این کتاب برای نوجوانان طراحی شده و منبعی مناسب برای آمادگی آزمون گوته محسوب می شود.

کتاب Mit erfolg zum goethe-zertifikat A2 از منابع آزمون گوته

منابع آزمون گوته

این کتاب یک برنامه مطالعاتی کامل را برای آمادگی آزمون گوته ارائه می دهد که در کنار آزمون های آزمایشی با تطابق بالا نسبت به آزمون اصلی شناخته می شود.

کتاب Fit fürs Goethe-Zertifikat A2 از منابع آزمون گوته

منابع آمادگی آزمون گوته

این کتاب به عنوان یکی از منابع آزمون گوته در سطح دوم پایه شناخته می شود که بر روی تمامی قسمت های مختلف آزمون کار کرده است.

کتاب Prufüngstraining Goethe-Zertifikat A2

نمونه سوالات آزمون گوته

این کتاب با داشتن تعداد زیادی از نمونه سوالات کاربردی می تواند به شما در شناسایی نقاط ضعف خود جهت آمادگی آزمون گوته کمک کند.

 

منابع آزمون گوته در سطح B1

وبسایت آزمون گوته کتاب های زیر را برای آزمون سطح B1 معرفی کرده است.

کتاب Mit erfolg zum goethe-zertifikat B1 از منابع آزمون گوته

کتاب Mit erfolg zum goethe-zertifikat B1 از منابع آزمون گوته

این کتاب آموزش های مطالب مورد بررسی در آزمون گوته ارائه می دهد.

کتاب Prufrüngstraining Goethe-Zertifikat B1

آزمون آلمانی گوته

این کتاب به معرفی موارد لازم در ارزشیابی آزمون B1 را ارائه می دهد.

کتاب So geht’s noch besser zum Goethe-Zertifikat B1.

کتاب So geht’s noch besser zum Goethe-Zertifikat B1

این کتاب بسیار پرکاربرد و در بین زبان آموزانی که برای آزمون گوته یا آزمون ÖSD آماده می شوند، بسیار پرطرفدار است. آموزش مهارت های جامع برای آمادگی آزمون را برای نوجوانان و جوانان ارائه می دهد.

کتاب Witchige Themen zum Schreiben und Sprechen از منابع آزمون گوته.

کتاب های امتحان آلمانی گوته

این کتاب مضامین کاربردی برای نوشتن و صحبت کردن در زبان آلمانی را معرفی می کند.

کتاب Arena B1 – Training zur Prüfung Goethe Zertifikat.

کتاب Arena B1

این مورد نیز یکی دیگر از کتابهای معرفی شده برای آمادگی در آزمون گوته است.

 

مطلب مفید  تبریک تولد به آلمانی با روشی شگفت‌انگیز | جملات ساده و بامزه

منابع آزمون گوته در سطح B2

در این بخش به معرفی منابع مناسب برای آمادگی در سطح B2 آزمون گوته می پردازیم.

کتاب Einfach weiter: Deutsch B2

کتاب Einfach weiter: Deutsch B2

این کتاب که بیشتر برای آمادگی در آزمون telc آلمانی معرفی شده است، می تواند منبعی مناسب برای داوطلبان آزمون گوته سطح B2 باشد.

کتاب Grammatik aktiv

کتاب گرامر آلمانی Grammatik aktiv

این کتاب مختص آن دسته از داوطلبانی است که به دنبال قواعد تخصصی آلمانی هستند.

کتاب Deutsch Übungsbuch Grammatik

کتاب Deutsch Übungsbuch Grammatik

این کتاب با داشتن بیش از 500 تمرین کاربردی می تواند بهترین مکمل برای شما جهت فراگیری گرامر، اصطلاحات و نحوه صحیح استفاده از واژگان باشد.

کتاب PONS Deutsch Prüfungstraining B2

کتاب آلمانی B2 pons برای آزمون

کتاب های سری PONS یکی از بهترین منابع آزمون گوته برای فراگیری زبان آلمانی هستند که این سری هم با Deutsch Prüfungstraining B2 به وظیفه خود در ارائه بهترین کتاب آلمانی، عمل کرده است.

 

منابع آزمون گوته در سطح C1

اگر برای این سطح از زبان آلمانی آزمون می دهید، کتاب های زیر می توانند برای شما مفید باشند.

کتاب Prüfungstraining C1

کتاب آمادگی آزمون گوته c1

این مجموعه را می توان به عنوان یک کتاب خودخوان برای آزمون سطح C1 به شمار می رود که مهارت های مناسبی را به شما آموزش می دهد.

کتاب Mit erfolg zum C1 از منابع آزمون گوته

منابع آزمون گوته

این کتاب را می توان به عنوان یک منبع مطالعاتی و تمرینی تکمیلی برای سطح C1 انتخاب نمود.

 

منابع آزمون گوته در سطح C2

در این سطح از زبان آلمانی، شما به عنوان یک فرد حرفه ای در زبان آلمانی شناخته می شوید که به کتاب های سطح بالایی هم جهت آمادگی آزمون گوته C2 نیاز خواهید داشت.

کتاب های Deutsch üben

کتاب Deutsch üben

این کتابها در سه مختلف به بازار عرضه شده اند که یک جلد برای لیسنینگ و اسپیکینگ آلمانی، یک جلد برای واژگان و گرامر و یک جلد نیز برای ریدینگ و رایتینگ آلمانی خواهد بود.

کتاب Endstation C2 از منابع آزمون گوته

کتاب آزمون گوته

این کتاب در بخش های مهارت های ارتباطی، ریدینگ و لیسنینگ در زبان آلمانی می تواند بسیار کمک کننده باشد.

آزمون گوته چیست؟

آزمون گوته یکی از شناخته شده‌ترین و پرکاربردترین آزمون‌های زبان المانی در جهان است. این آزمون برای ارزیابی مهارت زبان آلمانی در افراد غیر بومی زبان طراحی شده است و توسط موسسه‌ی گوته به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی در سال 1951 معرفی شد. در حال حاضر، آزمون گوته در بیش از 130 کشور جهان ارائه می‌شود و مورد توجه زبان‌آموزان، موسسات آموزشی، و کارفرمایان است.

هدف اصلی آزمون گوته، ارزیابی دقیق و عمیق مهارت‌های زبانی در چهار حیطه‌ی مهارتی (شنیداری، خواندن، نوشتن و صحبت کردن) است. به این ترتیب، شرکت‌کنندگان می‌توانند سطح زبانی خود را در یک چهارچوب مشخص انتخاب و سطح خود را از بین زبان‌آموزان دیگر مقایسه کنند. در نتیجه با رسیدن به مدرک آزمون گوته، توانایی خود در تعامل با افراد المانی زبان را بهبود بخشند.

برای شرکت در آزمون گوته، زبان‌آموزان می‌توانند از منابع متعددی استفاده کنند که در بازار موجود هستند. این منابع شامل کتاب‌های درسی، کتاب‌های راهنما، نمونه‌سوالات و آزمون‌های شبیه‌سازی شده، برنامه‌های کمکی آنلاین و غیره می‌شود. به طور کلی، استفاده از منابع آموزشی و انتخاب آن، به شرکت‌کنندگان در آزمون گوته کمک می‌کند تا به موفقیت در این آزمون دست یابند.

سوالات شما و پاسخ های ما :

منابع آزمون گوته چیست؟

آزمون گوته یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان آلمانی در سطح جهانی است. منابع آزمون گوته، مجموعه‌ای از منابع و مواد آموزشی هستند که برای آمادگی و شرکت در آزمون‌های گوته (Goethe) در زبان آلمانی استفاده می‌شوند.

چرا باید از منابع آزمون گوته استفاده کنیم؟

استفاده از منابع آزمون گوته به شما در بهبود مهارت های زبانی و رسیدن به سطوح بالاتر زبان آلمانی کمک می‌کند و همچنین شما را برای شرکت در آزمون‌های گوته آماده می‌کند.

چه منابعی برای آزمون گوته وجود دارد؟

منابع آزمون گوته شامل کتاب‌های درسی، آزمون‌های تمرینی، منابع آنلاین و نرم‌افزارهای مختلف است.

آیا تنها استفاده از منابع آزمون گوته کافی است؟

نه، تنها استفاده از منابع آزمون گوته کافی نیست و برای بهبود مهارت های زبانی باید از منابع و کتاب‌های زبان آلمانی دیگر نیز استفاده کنید.

آیا منابع آزمون گوته برای تمام سطوح مناسب هستند؟

بله، منابع آزمون گوته برای سطوح مختلف از آموزش زبان آلمانی، از جمله مبتدی، متوسط و پیشرفته، مناسب هستند. در بالا به همه این منابع امتحانی اشاره کردیم.

چرا باید برای آزمون گوته آماده شویم؟

آزمون گوته معمولا برای شرکت در دانشگاه‌ها، اشتغال و مهاجرت به کشور آلمان الزامی است. آماده شدن برای این آزمون به شما کمک می کند تا دانش زبان آلمانی خود را بهبود بخشید و به موفقیت در دانشگاه و یا شغل خود برسید.

آیا مراجعه به آموزشگاه های زبان به‌صورت حضوری ضروری است؟

خیر، مراجعه به آموزشگاه های زبان برای آماده شدن برای آزمون گوته ضروری نیست، اما می‌تواند به شما کمک کند تا با اطمینان بیشتری به آزمون بروید و درک بهتری از ساختار آن پیدا کنید.

نمونه سوالات آزمون آلمانی گوته

برای دانلود نمونه سوالات آزمون C1 آلمانی روی لینک های زیر کلیک کنید:

 

مطلب مفید  آلمانی با 10 اپلیکیشن فوق العاده

دانلود سوالات امتحانی امتحان گوته

دانلود فایل صوتی امتحان

سخن پایانی

در این مقاله از آلمانی کورس، شما را با منابع آزمون گوته آشنا نمودیم. امیدواریم که بهره لازم را این مقاله برده باشید. در پایان در صورت نیاز به مشاوره های بیشتر می توانید با کارشناسان آلمانی کورس در ارتباط باشید.

به این آموزش چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها 4.8 / 5. تعداد رای : 12

هنوز کسی نظرش را ثبت نکرده است. شما اولین نفر باشید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

آواتار امیرمنصور

امیرمنصور

من امیرمنصور هستم و چند ساله که در آلمان زندگی میکنم، کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و رباتیک دارم و در حال حاضر اینجا در آلمان مشغول به کار هستم. علاقه من به اشتراک گذاری آموخته هایم از زبان آلمانی و تخصصم طراحی و برنامه نویسی هست و عکاسی هم جزء زمینه های سرگرمیم محسوب میکنم 😉 خیلی خوشحالم که این فرصت رو دارم تا در جمع گروه خوش ذوق آلمانی کورس شما عزیزان رو به اهداف زیباتون برسونم. اهداف هممون رسیدن به یه زندگی بهتر از امروزمونه ❤️

7 ديدگاه

 1. آواتار سحر
  1402/01/15

  ماه آینده آزمون b1 گوته تهران رو دارم امیدوارم بتونم با بهترین نتیجه مدرکشو بگیرم

  • آواتار روژین سهیلی
   1402/01/16

   امیدوارم بهترین نتیجه مدنظرتون رو بگیرید و موفق باشید دوست خوبم

 2. آواتار کیوان زارعی
  1402/01/16

  بابت وبسایت خوبتون ممنونم و از منابعی که ارائه میدید متشکرم

  • آواتار روژین سهیلی
   1402/01/18

   خواهش میکنم همراه گرامی آلمانی کورس. باعث افتخاره

 3. آواتار شیوا
  1402/02/07

  عالی بود واقعا مرسی

 4. آواتار سجاد احمدی
  1402/02/13

  بهترین منابعی هستند که برای امتحان بدردبخورن و معرفی کردین واقعا… البته باید خود کسی که میخواد امتحان بده هم توجه کرد که با کدوم متد راحتتره

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم ورود به پنل کاربری

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در آلمانی کورس