ویزای جاب سیکر المان

ویزای جاب سیکر آلمان (job seeker-شرایط 2020)

بدون ديدگاه

به طور کلی دو نوع ویزای کاری برای کشور آلمان وجود دارد :

  1. ویزای کار یا جاب آفر (Job Offer)
  2. ویزای جستجوی کار یا جاب سیکر (Job Seeker)

ویزای جاب سیکر آلمان(job seeker) – جستجوی کار (شرایط سال 2020)

در این مطلب به پرسش‌های زیر پاسخ خواهیم داد:

  • ویزای جاب سیکر یا همان جستجوی کار آلمان چیست؟
  • شرایط دریافت جاب سیکر یا ویزای جستجوی کار آلمان چیست ؟
  • برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان (جاب سیکر آلمان) از کجا باید شروع کرد؟
  • زمان دریافت جاب سیکر آلمان چقدر طول می کشد؟
  • آیا این ویزا شامل همسر و فرزندان متقاضی هم می شود؟

 

ویزای جاب سیکر آلمان چیست؟

در ویزای جاب سیکر آلمان به شما 6 ماه فرصت داده می شود که در آلمان کار پیدا کنید. اگر شما دعوت نامه کاری از یک کافرما در آلمان را ندارید، می توانید با کمک این نوع ویزا در آلمان به جستجوی کار بپردازید و پس از پیدا کردن کار و با گذشت 3 سال اقامت دائم و پس از آن پاسپورت را برای خود و خانواده تان دریافت کنید. 

شرایط دریافت ویزای جاب سیکر (جستجوی کار آلمان) چیست ؟

برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان (Job seeker آلمان) از کجا باید شروع کرد؟

ابتدا برای دریافت ویزای جاب سیکر شما باید از سفارت آلمان در تهران  یک “وقت سفارت” بگیرید. سپس در تاریخ مقرر با مدارک کامل خود (در نظر داشته باشید که قبل از تاریخ مصاحبه باید همه ی مدارک خود را به تایید سفارت آلمان برسانید) در سفارت حاضر شوید.

1 الی 2 ماه بعد از بررسی پرونده با شما تماس گرفته می شود و در صورت موافقت با درخواست شما باید در زمان اعلام شده جهت دریافت ویزا به سفارت آلمان مراجعه کرده و پاسپورت خود را تحویل دهید تا طی 2 الی 3 هفته بعد از ویزای خود را تحویل بگیرید. 

پروسه دریافت این نوع ویزا چقدر زمان می برد؟

همانطور که در بالا گفته شد در حال حاضر زمان تقریبی وقت سفارت آلمان برای ویزای job seeker تقریبا 11 ماه است و این زمان خوبی برای شماست تا سطح زبان خود را تقویت کنید.

آیا این ویزا شامل همسر و فرزندان متقاضی هم می شود؟

بلافاصله خیر اما پس از پیدا کردن شغل و دریافت ویزای کار شما می توانید برای خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 17 سال) درخواست “ویزای الحاق” کنید.در زمان مراجعه خانواده شما به سفارت آنها باید قرارداد کاری رسمی شده شما و حداقل 3 فیش حقوقی شما را به عنوان مدرک به همراه داشته باشند.

همسر شما باید حداقل مدرک زبان سطح A1 را داشته باشد.مدت زمان این پروسه حدودا 10 ماه است لذا شما باید از نظر زمانبندی به گونه ای برنامه ریزی کنید که زمان حضور خانواده در سفارت شما حداقل 3 فیش حقوقی را از کارفرمای خود دریافت کرده باشد.

اشتراک گذاری در telegram
تلگرام        
اشتراک گذاری در whatsapp
واتس آپ     
اشتراک گذاری در telegram
توییتر        
اشتراک گذاری در facebook
فیسبوک      
5
Admin bar avatar

امیرمنصور

من امیرمنصور هستم و به مدت بیش از دو ساله که در آلمان زندگی میکنم، کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و رباتیک دارم و در حال حاضر اینجا(آلمان) دانشجو هستم. علاقه من به اشتراک گذاری آموخته هایم از زبان آلمانی و تخصصم طراحی و برنامه نویسی هست و عکاسی هم جزء زمینه های سرگرمیم محسوب میکنم 😉 خیلی خوشحالم که این فرصت رو دارم تا در جمع گروه خوش ذوق آلمانی کورس شما عزیزان رو به اهداف زیباتون برسونم. اهداف هممون رسیدن به یه زندگی بهتر از امروزمونه❤️️

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم ورود به پنل کاربری

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در آلمانی کورس