افعال قوی در آلمانی

افعال قوی در آلمانی [ لیست افعال قوی ]

بدون ديدگاه

افعال قوی در آلمانی (starken Verben) در واقع همان افعال بی قاعده آلمانی هستند. در این مقاله از سری مقالات آموزشی آلمانی کورس قصد داریم شما را با این افعال قوی در آلمانی آشنا کنیم. نامگذاری این افعال به این اسم را می توان در توانایی آنها در به هم زدن قواعد صرف آلمانی نامید. در این مطلب شما را به طور کامل با اینگونه افعال آشنا خواهیم ساخت. بنابراین پیشنهاد می کنیم به مطالعه ادامه مطلب بپردازید.

افعال قوی در آلمانی دقیقاً چه چیزی هستند؟

برای آشنایی با افعال قوی در آلمانی لازم است بدانید که این افعال از هیچ قاعده خاصی در رابطه با صرف فعل پیروی نمی کنند. آنها به طور نامنظم با یکدیگر ترکیب می‌شوند. به همین دلیل به آنها افعال بی قاعده نیز می گویند.

در نقطه مقابل افعال قوی در آلمانی، با افعال ضعیف در آلمانی مواجه هستیم. این افعال، برخلاف افعال قوی برای صرف شدن از قواعد خاصی پیروی میکند. به همین دلیل به آن ها افعال منظم یا با قاعده می گویند.

افعال قوی در آلمانی

چگونه افعال قوی در آلمانی کار می کنند

برای درک افعال قوی در آلمانی، مقایسه آنها با افعال ضعیف کار را آسان‌تر می کند. همانطور که در بالا ذکر شد، افعال ضعیف یا باقاعده از قوانین صرف سیستماتیک و قابل پیش بینی پیروی می کنند. این کار باعث میشود یادگیری آنها بسیار آسان شود. شما مجبور نیستید اشکال مختلف را حفظ کنید. فقط باید به خاطر بسپارید که کدام افعال ضعیف هستند و وقتی این را فهمیدید، شکل آن را می دانید.

اجازه دهید از فعل ضعیف آلمانی fragen (پرسیدن) به عنوان مثال استفاده کنیم. پایان های فعل زمان حال منظم عبارتند از: -e، -st، -t، -en، -t، -en.

  • ich frage (من می پرسم)
  • du fragst (شما بپرسید)
  • er/sie/es fragt (او می پرسد)
  • wir fragen (ما می پرسیم)
  • ihr fragt (همه شما میپرسید)
  • sie fragen (آنها می پرسند)

 

همچنین بخوانید  خواندن تاریخ در زبان آلمانی (روز، ماه، سال و فصل ها به آلمانی)

با این حال، افعال قوی در آلمانی از قواعد صرف منظم پیروی نمی کنند و غالباً تغییری در ریشه فعل دارند. به عنوان مثال، برای به دست آوردن ماضی فعل gehen باید ریشه (geh) را تغییر دهیم و در انتها -en را تغییر دهیم.

زمان حال کامل(پرفکت) gehen می شود: gegangen

برای تلفیق زمان گذشته ساده افعال قوی در آلمانی، اغلب ریشه فعل را تغییر می دهید و چیز دیگری اضافه نمی کنید. سوم شخص مفرد فعل gehen در این فرم(گذشته ساده) می شود، ging (به معنی: رفت)

یادآوری اینکه کدام فعل ها، افعال قوی در آلمانی هستند، کمک زیادی به شما می کند، حتی بدون اینکه صرف صیغه های فعل را یاد بگیرید. در ادامه این مقاله لیست افعال قوی آلمانی و صرف صحیح آنها را ارائه خواهیم کرد.

 

بررسی فعل ماضی و سوم شخص ناقص

متداول‌ترین مکان‌هایی که هنگام کار با افعال قوی می‌بینید تغییرات بنیاد فعل است که در حالت گذشته یا سوم شخص ناقص است. به همین دلیل است که ما از این دو صرف برای آزمایش قوی یا ضعیف بودن افعال استفاده می‌کنیم. به این عبارات ساخته شده از فعل sagen (گفتن) نگاه کنید. به نظر شما sagen یک فعل قوی است یا ضعیف؟

Ich habe gesagt. (گفتم)
Er sagte. (او گفت)

توجه داشته باشید که فاعل ماضی از قانون “ge- + فعل + -t” پیروی می کند. سپس سوم شخص ناقص را بررسی کنید و به دنبال تغییر ریشه فعل باشید. در این مورد، هیچ کدام وجود ندارد. بنابراین sagen یک فعل ضعیف (با قاعده) است.

 

همچنین بخوانید  آرتیکل کشور ها در زبان آلمانی

راهکاری برای تسلط بر انواع افعال قوی در آلمانی

حفظ کردن به شدت به تکرار متکی است و نه صرف زمان طولانی برای تمرکز روی چیزی. خوشبختانه، برای ما که گوشی‌های هوشمند را با خود حمل می‌کنیم، تعداد زیادی برنامه خوب برای به خاطر سپردن مجموعه‌ای از اطلاعات وجود دارد.

شما می‌توانید از برنامه دفترچه یادداشت استاندارد خود برای نگه‌داشتن فهرست افعال قوی در آلمانی استفاده کنید و در زمان های بیکاری، آن ها را بررسی و مرور کنید. همچنین می‌توانید از فلش کارت نیز استفاده کنید.

 

40 فعل قوی پرکاربرد در زبان آلمانی

اکثر افعال در زبان آلمانی، از نوع افعال باقاعده (ضعیف) هستند. این بدان معناست که می‌توانید برای اکثر موارد کاربرد فعل‌ها، به صرف‌های سیستماتیک خود تکیه کنید. برای کمک به شما برای حفظ افعال قوی آلمانی، لیست افعال قوی در آلمانی را برای شما گردآوری کرده ایم. افعال زیر نیز با شکل ماضی و سوم شخص ناقص مربوطه ارائه می شوند.

فعل آلمانی

 

سخن پایانی

انواع افعال گاهی اوقات ممکن است مانند یک قطعه انتزاعی از اطلاعات غیر ضروری به نظر برسند. اگر واقعاً ترجیح می‌دهید همه چیز را به خاطر بسپارید و دوست ندارید به میانبرهای سیستماتیک تکیه کنید، ممکن است این مورد برای شما صادق باشد. با این حال، برای آن دسته از ما که دوست داریم با گروه بندی کردن چیزها در کنار هم در صورت امکان، زندگی خود را آسان تر کنیم، یادگیری اینکه کدام افعال ضعیف و کدام قوی هستند اولین گام عالی برای افزایش واژگان آلمانی است.

 

نظرسنجی

افعال قوی در آلمانی چقدر برای شما مفید بود؟

همچنین بخوانید  آدرس پرسیدن به آلمانی (جهت یابی)
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (2 رای)
امیرمنصور

امیرمنصور

من امیرمنصور هستم و چند ساله که در آلمان زندگی میکنم، کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و رباتیک دارم و در حال حاضر اینجا در آلمان مشغول به کار هستم. علاقه من به اشتراک گذاری آموخته هایم از زبان آلمانی و تخصصم طراحی و برنامه نویسی هست و عکاسی هم جزء زمینه های سرگرمیم محسوب میکنم 😉 خیلی خوشحالم که این فرصت رو دارم تا در جمع گروه خوش ذوق آلمانی کورس شما عزیزان رو به اهداف زیباتون برسونم. اهداف هممون رسیدن به یه زندگی بهتر از امروزمونه ❤️

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم ورود به پنل کاربری

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در آلمانی کورس