زمان آینده کامل در آلمانی Futur 2

زمان آینده کامل در آلمانی (Futur II) – به زبانی ساده

2 ديدگاه
4.2
(5)

همواره گفته‌اند نیازی به ترس از آینده نیست. حداقل نه با زمان آینده در آلمانی! برخلاف بسیاری از موضوعات دیگر در دستور زبان آلمانی، خوشبختانه فراگیری این یک مورد ساده است. علاوه بر این، نحوه بیان مقاصد یا فرضیات آلمانی‌ها بسیار شبیه به نحوه انجام آن در انگلیسی است. برای تشکیل Futur I و Futur II، فقط باید از فرم‌های مختلف کلمه warden در جمله استفاده کنید و می‌توانید به‌راحتی جملات در زمان آینده کامل در آلمانی بسازید.

احتمالاً شما هم کنجکاو شده‌اید که بیشتر درباره زمان آینده کامل در آلمانی بدانید، جایی نروید که در ادامه این مقاله از سری مقالات آموزش زبان آلمانی به شما درباره این زمان در دستور زبان آلمانی آموزش خواهیم داد.

نحوه استفاده از زمان آینده در آلمانی

همانند زبان انگلیسی و هر زبان دیگری، زمان آینده در آلمانی برای بیان رویدادهایی که قرار است در آینده رخ دهند و یا این که فرض ما بر این است که رخ خواهند داد، صحبت می‌شود. به‌طورکلی در زبان آلمانی سه روش برای سخن‌گفتن درباره آینده وجود دارد: Futur I، Futur II و حال آینده‌نگر.

 

Futur I

هنگامی که از این زمان فعل در جمله استفاده می‌کنیم، مقصود ما سخن‌گفتن درباره اهداف آینده و یا فرضیاتی درباره آینده است. این زمان را می‌توان به‌گونه‌ای will در زبان انگلیسی بدانیم. مثال‌ها:

Ich werde einen Termin machen.

من یک قرار ملاقات خواهم گذاشت.

Er wird heute wahrscheinlich auf der Arbeit sein.

او احتمالاً امروز سرکار خواهد بود.

 

مطلب مفید  ساختار جمله در آلمانی [نحوه ساخت جملات]

زمان آینده کامل (Futur II)

آینده 2 یا (Futur 2 در آلمانی) زمانی از فعل است که درباره اقدامی صحبت می‌کند که در آینده شروع شده و در آینده تکمیل خواهد شد. این فعل نیز می‌تواند به‌گونه‌ای معادل …have been خواهد بود. مثال:

Du wirst bis dahin umgezogen sein.

شما تا آن زمان نقل‌مکان خواهید کرد.

In drei Wochen wird er zwei Jahre in dem Haus gelebt haben.

او این خانه را دو سال پیش در طول سه هفته خریداری کرده است.

 

نحوه تشکیل زمان آینده کامل در آلمانی

به طور مثال جمله “Ich baue ein Haus” (من در حال ساختن یک‌خانه هستم) را تغییر می‌دهیم. برای انجام این کار باید دو زمان مختلف را با یکدیگر ترکیب کنیم.

برای درک بهتر این موضوع، شاید عاقلانه باشد که در آلمانی زمان آینده کامل در آلمانی با نام “vollendete Zukunft” نیز شناخته می‌شود. کلمه «vollendet» به ما نشان می‌دهد که یک فرم زمان گذشته به نحوی در آینده گنجانده شده است.

قدم اول:

اولین قدم ما در اینجا این است که جمله مثال خود را درگذشته کامل قرار دهیم. از آنجا ما آن را در زمان آینده 2 قرار می‌دهیم. اما ابتدا، مثالی از جمله در زمان حال کامل (perfekt) آمده است:

نحوه ساخت آینده کامل در آلمانی - Futur 2

 

در نمودار بالا می‌بینید که فعل مزدوج در موقعیت دوم به انتهای جمله می‌رود و به صورت ماضی خود (bauen=> gebaut) قرار می‌گیرد. سپس در جایگاه دوم جمله، فعل کمکی “haben” را به شکل مزدوج آن (در این مثال “habe”) قرار می‌دهید؛ بنابراین پس از اولین مرحله از قراردادن جمله در زمان حال کامل، جمله مثال ما به این صورت است:   Ich habe ein Haus gebaut. (من یک‌خانه ساخته‌ام.)

قدم دوم :

مرحله دوم این است که با استفاده از جمله زمان حال کامل خود زمان آینده را تشکیل دهیم. قانون انجام آن به صورت زیر است:

تبدیل زمان حال کامل به آینده کامل در آلمانی

 

مطلب مفید  جملات پرسشی در آلمانی [سوالی کردن جملات براحتی! ]

در ادامه می‌توانید ببینید که چگونه این کار انجام می‌شود:

Futur 2 در آلمانی

 

شما باید مطمئن شوید که فعل تغییر گرامری در موقعیت 2 در جمله باشد. اگر جمله به زمان حال کامل باشد، در موقعیت 2 یک فعل کمکی داریم. در مثال بالا، فعل کمکی “haben” را داریم. این امر دقیقاً همان کاری است که باید انجام دهیم تا جمله را در زمان آینده کامل تغییر دهیم. نحوه انجام آن به صورت زیر است:

فعل مزدوج در موقعیت 2 به صورت مصدر می‌آید و به انتهای جمله منتقل می‌شود. سپس به‌جای آن، شکل مزدوج فعل کمکی “warden” را قرار می‌دهید.

“Ich bin sicher: Im Alter von 30 Jahren werde ich ein Haus gebaut haben.”

(مطمئنم در 30 سالگی خانه‌ای خواهم ساخت).

 

توجه!

ازآنجاکه زمان آینده کامل در آلمانی همیشه با استفاده از زمان حال کامل تشکیل می‌شود، باید به‌خاطر داشته باشید که همه افعال فعل کمکی “haben” در زمان حال کامل قرار نمی‌گیرند و برخی از فعل “sein” استفاده می‌کنند. در اینجا می‌توانید در مورد افعالی که از “sein” استفاده می‌کنند بخوانید.

فعل “reisen” (سفرکردن) نمونه‌ای از فعل است که از فعل کمکی “sein” استفاده می‌کند. با این اطلاعات می‌توانیم جمله زیر را در زمان آینده کامل در آلمانی تشکیل دهیم:

«Im Alter von 60 Jahren werde ich einmal um die Welt gereist sein!»

(تا 60 سالگی من یک بار به‌دور دنیا سفرکرده‌ام!)

همان‌طور که می‌بینید، شکل مصدر “haben” در انتهای جمله نیست. در عوض شما شکل مصدر “sein” را دارید زیرا در زمان حال کامل “reisen” فعل کمکی “sein” را می‌گیرد.

 

مطلب مفید  گنتیو در آلمانی (Genitiv)

سخن پایانی

در این مطلب شما را با زمان آینده کامل در آلمانی و نحوه ساخت آن آشنا کردیم. در صورتی که تمایل به آشنایی با سایر قواعد دستوری زبان آلمانی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم مقالات آموزشی almanikurs را از دست ندهید.

به این آموزش چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها 4.2 / 5. تعداد رای : 5

هنوز کسی نظرش را ثبت نکرده است. شما اولین نفر باشید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

آواتار امیرمنصور

امیرمنصور

من امیرمنصور هستم و چند ساله که در آلمان زندگی میکنم، کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و رباتیک دارم و در حال حاضر اینجا در آلمان مشغول به کار هستم. علاقه من به اشتراک گذاری آموخته هایم از زبان آلمانی و تخصصم طراحی و برنامه نویسی هست و عکاسی هم جزء زمینه های سرگرمیم محسوب میکنم 😉 خیلی خوشحالم که این فرصت رو دارم تا در جمع گروه خوش ذوق آلمانی کورس شما عزیزان رو به اهداف زیباتون برسونم. اهداف هممون رسیدن به یه زندگی بهتر از امروزمونه ❤️

2 ديدگاه

 1. آواتار نسرین سلوکی
  1401/10/26

  زمان اینده المانی به نظرم اسونترین بخششه… از بس که این زبان سخته به نظرم فقط زمان اینده ش به راحتی قابل فهمه
  چون پیچیدگی کمتری داره

 2. آواتار mojtaba
  1401/11/28

  در کل بخش زمان ها در آلمانی گرامر دشواری داره. ولی منم با نسرین موافقم که نوشته زمان آینده بخش آسونه زمان های المانی هست. واقعا گرامر خاصی نداره.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم ورود به پنل کاربری

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در آلمانی کورس