10 اپلیکیشن برتر آموزش آلمانی

آلمانی با 10 اپلیکیشن فوق العاده

5 ديدگاه
4.7
(18)

بهترین منابع گلچین شدۀ آموزش آلمانی در سطح های مختلف

پکیج آلمانی

1. Duolingo

اپلیکیشن دولینگو ، 10 اپلیکیشن برتر آموزش آلمانی

DUOLINGO (دولینگو) یکی از مشهورترین اپلیکیشن های آموزش زبان است و طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. این نرم افزار بصورت رایگان است و از نظر گرافیکی و رابط کاربری فوق العاده و کاربرپسند می باشد. در این اپ درس ها به بخش های کوچک تقسیم شده که روند یادگیری را مثل یک بازی ساده و جذاب می‌کند.

هر چقدر بیشتر از این اپلیکیشن استفاده کنید، لغات بیشتری می‌آموزید و به وضوح حس می‌کنید در حال پیشرفت هستید. یکی از بهترین کارکردهای این اپلیکیشن، درک معانی لغات و درک مطلب است و شاید آنقدرها در زمینه مهارت‌های بیانی و مکالمه کمک‌تان نکند. یک مشکل دیگر این اپ اینجاست که حالت آفلاین آن تا حدی محدود است و برای استفاده از آن باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

آموزش آلمانی نرم افزار دولینگو شامل 60 درس می باشد که درس ها را بصورت قدم به قدم از صفت‌ها، کلمات پرسشی، زمانها، اسامی اختصار و واژگان تکنیکی و دیگر موارد را آموزش می‌دهد.

2. آلمانی با Busuu

اپلیکیشن Busuu بوسو ، 10 اپلیکیشن برتر آموزش آلمانی

Language Learning – Busuu نام یک اپلیکیشن آموزش زبان است که توسط کمپانی بوسو منتشر شده است.

اپلیکیشن Busuu در هر درس برای شما واژگان کلیدی آموزش داده است و مواردی چون دیالوگ‌ها ، تمارین نوشتاری ، بخش مکالمه و صحبت کردن با افراد محلی ، ضبط مکالمات درسی برای جمع بندی در آن گنجاده شده است. 10 اپلیکیشن برتر آموزش آلمانی

بسیاری از رسانه های بزرگ دنیا در مورد این اپلیکیشن یک جمله کوتاه نوشته اند :

نیویورک تایمز : “استفاده آسان و احساس شادی”
گوگل : “باید این برنامه را داشته باشید”
بی بی سی : “ساده ترین راه برای یادگیری ”
فوربس : “سریعتر، هوشمندتر، بهتر”

امکانات برنامه Language Learning – busuu اندروید:

3. نرم افزار آموزشی tandem

اپلیکیشن تاندم ، 10 اپلیکیشن برتر آموزش آلمانی

تنها راه پیشرفت واقعی در زبان آلمانی این است که سعی کنید با آن صحبت کنید. اپلیکیشن TANDEM از طریق گفتگو و ارتباط با افرادی که زبان مادری‌شان، زبان آلمانی است است، یا افردای که مانند شما در مسیر یادگیری هستند را میتوانید بیابید و باعث پیشرفت خود در یادگیری آلمانی شوید. این اتفاق از طریق متون، فایل‌های صوتی و چت ویدیویی می‌افتد. این اپ اول شرایط تان را بررسی می‌کند، بعد به شما کمک می‌کند یک نفر را پیدا کنید ، تا با هم پروسه زبان‌آموزی را پیش ببرید. 10 اپلیکیشن برتر آموزش آلمانی

وقتی زمان چت کردن را مشخص کردید، می‌توانید از قبل موضوعات مشخصی را هم انتخاب کنید تا از طریق آن‌ها یخ اولیه گفتگو با یک غریبه بشکند. اپلیکیشن تاندم رایگان است، البته اگر بخواهید از خدمات حرفه ای تر آن استفاده کنید ، باید هزینه ای را بپردازید. نرم افزار آموزش آلمانی

4. آلمانی با MEMRiSE

اپلیکیشن MEMRiSE ، 10 اپلیکیشن برتر آموزش آلمانی

اپلیکیشن Memrise یک راه جذاب برای تمرین و یادگیری زبان آلمانی است.

در این اپ می‌توانید به صداهای ضبط شده لغات و عبارات مختلف گوش دهید و به ویدیوهایی از گوینده‌هایی بشنوید که به زبان مادری‌شان(آلمانی) سخن می‌گویند. با توجه به طراحی این اپلیکیشن، همه چیز به شکلی تنظیم شده که بتوانید بهتر به حفظ کردن کلمه‌ها و عبارت‌ها بپردازید.

پس از آنکه MEMRiSE را باز کردید، اپ از شما زبان مورد نظر را سوال می کند. بعد از انتخاب زبان آلمانی در مرحله دوم برای کاربر دو سطح مبتدی و پیشرفته در نظر گرفته است. پس انتخاب سطح یادگیری، اولین درس برای شما به نمایش در می آید. MEMRiSE به صورت کلمه به کلمه پیش می رود. در نخستین قدم شما یک کلمه را یاد خواهید گرفت. ابتکار این اپلیکیشن استفاده از یک فیلم کوتاه تلفظ را یاد داده و لغت نیز به زبان آلمانی بیان می شود. سیاست اپلیکیشن MEMRiSE یاد دادن کلمات و جملات پرکاربرد و محاوره ای است تا کاربر هرچه زودتر با زبان آلمانی آشنا شده و بتواند در سفر نیز از آن استفاده کند. نرم افزار آموزش آلمانی

پس از گذراندن چند درس، MEMRiSE از شما سوال پرسیده و سطح دانش تان را می سنجد. پرسش ها سخت نیستند و به راحتی به آنها جواب خواهید داد. برنامه به همین شکل پیش خواهد رفت و کلمات و اصطلاحات پرکاربرد را یاد خواهد داد. نرم افزار آموزش آلمانی

5. نرم افزار آلمانی Babbel

آلمانی با 10 اپلیکیشن فوق العاده

این اپلیکیشن به چندین درس تقسیم شده که هر کدام بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشند

هنگامی که Babbel را باز می کنید، برنامه به چند زبان سلام می کند و حس خوبی به شما منتقل می شود. در قدم اول باید مشخص کنید زبان مادری تان چیست. نرم افزار 13 زبان را برای یادگیری در نظر گرفته که انگلیسی، ایتالیایی، هلندی، روسی، اسپانیایی و فرانسوی از جمله آنها هستند.  10 اپلیکیشن برتر آموزش آلمانی
Babbel سیستم یادآوری نیز دارد و می توان با روشن کردن آن، به طور منظم پیش رفت. پس از پرسیدن سوالاتی مانند سن، نوع آشنایی و انگیزه یادگیری زبان، وارد مرحله آموزش می شوید. رابط کاربری Babbel چشم نواز است و نظر شما را جلب خواهد کرد. برنامه با استفاده از تصویر و چند گزینه، کلمات را به شما یاد می دهد.

نکته جالب این اپلیکیشن تمرکز آن بر مهارت مکالمه است و همینطور که دارید پیشرفت می‌کنید کم کم قواعد دستوری را هم به شما یاد میدهد. در این اپلیکیشن میتوانید درس های را از قبل دانلود کرده تا نیازی به اینترنت نداشته باشید.

6. نرم افزار رزتا استون

اپلیکیشن رزتا استون

یکی از محبوب ترین ، قدیمی‌ترین و کاربردی ترین نرم افزارهای آموزش زبان آلمانی (البته برای 15 زبان زنده دنیا را شامل می شود) که توسط استودیوی Rosetta Stone Ltd عرضه شده است.

با اپ رزتا استون می توانید به صورت حرفه ای آموزش زبان آلمانی را به دو صورت تصویری و صوتی فرا بگیرید! شیوه آموزش زبان در برنامه رزتا استون فوق العاده است به گونه ای که هر کلمه و شیء به صورت تصویری به شما آموزش داده می شود و در پایان هر درس برای سنجش میزان یادگیری ، از شما یک امتحان می گیرد تا در ذهنتان به صورتی شگفت انگیز تثبیت شود. شیوه کار اپلیکیشن Rosetta Stone به شیوه ای است که چند تصویر را برای شما به نمایش می گذارد و از زبان آموز می خواهد از میان تصاویر برای کلمه ذکر شده انتخاب کند. 10 اپلیکیشن برتر آموزش آلمانی

متخصصین زبان شناسی شرکت Rosetta Stone ، بهترین شیوه آموزش زبان را Language Immersion می دانند، بدین صورت که برای یادگیری زبان دوم، برخی مفاهیم علمی،‌ آداب اجتماعی یا شاخه های درسی و ریشه های رفتاری را در همین زبان فرا بگیرید. بدین صورت که به بهانه یادگیری این مفاهیم،‌ انگیزه لازم برای یادگیری زبان آلمانی در شما ایجاد خواهد شد.

7. Lingbe

اپلیکیشن Lingbe

درست است که اپلیکیشن هایی که در بالا معرفی کردیم به یادگیری زبان و تقویت آن کمک می کنند ولی برای تمرین زبان در دنیای واقعی شما به اپلیکیشن یا بهتر است بگوییم به مکمل دیگری نیاز دارید. اپلیکیشن Lingbe: Free language practice برای یادگیری سریع زبان آلمانی بسیار مناسب است و از روش تبادل زبان با دیگر کاربران استفاده می کند. از بهترین اپلیکیشن ها برای یادگیری و بهبود زبان آلمانی می باشد و با انتخاب زبان مورد نظر می توانید با مکالمه صوتی به تمرین بپردازید.

اپلیکیشن آموزش زبان آلمانی Lingbe مبتنی بر تبادل است و کاربران به یکدیگر کمک می کنند و زبان مادریشان را به اشتراک می گذارند. با استفاده از این اپلیکیشن می توانید با افراد از زبان آلمانی یا زبان دلخواهتان ارتباط برقرار کنید ولی در ابتدا باید به افرادی که می خواهند زبان مادری شما را فرا بگیرند کمک کنید. بنابراین در این اپلیکیشن شما یک معلم و یک زبان آموز هستید. با فشار دادن دکمه Call در این اپلیکیشن می توانید با کاربر دیگری مکالمه و تمرین کنید و بعد از گفتگو پیشرفتتان را از نظر دستور زبان، تلفظ و … مشاهده نمایید. می توانید مقدار پیشرفتتان را از گزینه اعتبار (Your lingos) ملاحظه کنید و برای رفتن به سطح های بالاتر باید پاداش دریافت نمایید. 10 اپلیکیشن برتر آموزش آلمانی

8. HELLOTALK

اپلیکیشن hellotalk

در Hellotalk شما با افراد native یا بومی به‌صورت آنلاین گفتگو می‌کنید و speaking شما حین چت کردن تقویت می‌شود. در این نرم افزار که مشابه اپلیکیشن Lingbe است، فقط با گفتگو و چت متنی/صوتی و یا تماس تلفنی با افراد بومی و مسلط به زبان مورد نظرتان می‌آموزید.

ویژگی‌های کلیدی نرم افزار HelloTalk :

9. Fluentu

آلمانی با 10 اپلیکیشن فوق العاده

اپلیکیشن FluentU یک پلتفرم عالی برای یادگیری زبان آلمانی است. برخلاف دیگر اپلیکیشن‌های یادگیری زبان، FluentU از یک رویکرد متفاوت برای آموزش آلمانی استفاده می‌کند. رویکردی مبتنی بر ویدیو.

نرم افزار FluentU یک محیط آموزش زبان آلمانی مبتنی بر ویدیو است که از سراسر وب بهترین ویدیوهای زبان آلمانی را گرد آوری می‌کند و آنها در قالب این اپلیکیشن در اختیار شما قرار می دهد. منحصر بفرد بودن این اپلیکیشن این است که ویدیوهایی از منابع مختلف و درباره‌ی موضوعات متفاوت برای آموزش آلمانی گردآوری شده و همچنین به زبان آموز نشان داده می‌شود که چگونه آلمانی در نقاط مختلف تلفظ می‌شود. ویدیو های آلمانی شامل شوهای تلویزیونی، موزیک ویدیوهای آلمانی، تبلیغات تجاری، تبلیغات فیلم‌های سینمایی آلمانی، و دیگر موارد است که در کل مجموعه‌ی جذاب و متفاوتی می‌تواند برای زبان آموز باشد. این ویدیوهای همچنین دارای زیر نویس هستند و رویکردی تعاملی با زبان آموز دارند. شما می‌توانید با ویدیوها رابطه‌ی خوبی برقرار کنید و آن را هر وقت خواستید متوقف کنید و کنترل آن را در دست بگیرید. نرم افزار آموزش آلمانی

10. Mondly German

اپلیکیشن Mondly

ماندلی جرمن عنوان یک اپلیکیشن برای یادگیری سریع و آسان زبان آلمانی می باشد که توسط استودیو ATi Studios توسعه شده است.  نرم افزار mondly german با برخورداری از امکانات و قابلیت هایی متنوع به زبان آموزانش اجازه می دهد تا تنها با صرف چند دقیقه وقت در هر روز کلمات اصلی زبان آلمانی را رفته رفته فرا گیرند و بدانند که به چه صورتی باید جمله بندی هایشان را تنظیم کنند. درس های سرگرم کننده، دستورات زبان، آموزش تلفظ صحیح لغات تنها بخشی از صد ها قابلیت موجود در ماندلی می باشد.

یکی از برترین قابلیت های موجود در این اپ توانایی بالایش در تحت پوشش قرار دادن تمامی جنبه های آموزشی نظیر خواندن، نوشتن، مکالمه و گوش دادن است که پیوستن موتور تبدیل گفتار به نوشتار به این قابلیت ها باعث می شود تا همیشه داشتن یک معلم خصوصی را در کنار خود احساس کنید. همچنین اپلیکیشن mondly german قابلیت زبان فارسی را در نسخه جدید خود اضافه کرده است.

برخی از قابلیت های برنامه Mondly German :

تلگرام        
مطلب مفید  بهترین دیکشنری آلمانی به فارسی سال 2023
واتس آپ     
توییتر        
فیسبوک      

به این آموزش چه امتیازی می دهید؟

میانگین امتیازها 4.7 / 5. تعداد رای : 18

هنوز کسی نظرش را ثبت نکرده است. شما اولین نفر باشید.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

5 ديدگاه

 1. آواتار Rahim
  1400/09/19

  سلام .جناب مهندس . خسته نباشید . من کارشناسی الکترونیک دارم . چندین سال سابقه ی کار در زمینه ابزاردقیق و کنترل در صنعت نفت دارم . دو تا سوال داشتم ازخدمتتان :
  1) دنبال یک دیکشنری تخصصی برای رشته خودم هستم . الان دارم بعضی کاتالوگهای شرکتهای آلمانی رو در زمینه کارم مطالعه میکنم ولی پراکندگی دارند و بهتره یک دیکشنری خوب پیدا کنم . چه توصیه ای دارید ؟
  2) من معتقدم در یادگیری زبان بهترین کار برای تقویت مکالمه ، حفظ جملات آلمانی و استفاده روزمره از آنان هستش . به مرو موارد گرامری در ذهن شکل میگیره چون با هر جمله یک مطلب گرامری هم میشه مرور بشه . برای مرجعی غنی که پر از جملات به درد بخورباشه و مهارت مکالمه ای را تقویت بکنه چی پیشنهاد میدید؟ ( بنده به مهارت زبان فکر می کنم نه مدرک و سطوحی که معمولا ذکر میشه )
  سپاسگزارم

  • آواتار امیرمنصور
   1400/09/19

   سلام و درود دوست عزیز،
   1-بهترین دیکشنری تخصصی رو می تونید از انتشارات Interkultura جستجو کنید. این انتشارات از سال 2020 شروع به انتشار دیکشنری تخصصی فارسی به آلمانی و بالعکس کرده. و می تونید در سایت های ebay یا آمازون و… تهیه کنید.
   2-همانطور که در بخش های مختلف سایت توضیح داده شده حفظ جمله و لغت آلمانی به تنهایی کاربردی نداره و به فراموشی سپرده میشه، مگر اینکه با درک صحیح و ابتدایی گرامر و سپس تکرار مداوم آن بصورت طولانی مدت این اثربخشی رو تقویت میکنه. همچنین توصیه میشه پادکست های آلمانی، فیلم و موزیک آلمانی رو برای درک شنیداری و مکالمه حتما در برنامه داشته باشید.
   این موارد هم در تمام بخش های سایت می تونید استفاده کنید.
   موفق و شادکام باشید دوست عزیز 🌹 💛

 2. آواتار Rahim
  1400/09/19

  سپاسگزارم از محبت تان برای پاسخ . شادکام باشید.

  • آواتار امیرمنصور
   1400/09/19

   خواهش میکنم دوست عزیز موفق باشید

 3. آواتار هدی
  1401/10/01

  اپلیکیشن آموزش زبان آلمانی دولینگو از همشون بهتره
  البته کمی هم با ممرایس کار کردم ولی بیشترش پولی به همین دلیل به نظرم همین اپلیکیشن آموزش زبان آلمانی دولینگو عالی ترینه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فرم ورود به پنل کاربری

ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید

کاربر جدید هستید؟ ثبت‌نام در آلمانی کورس